DSCF2486

Teatralne atrakcje dla Przedszkolaków

W środowy poranek 10 grudnia Wesołe Smyki i Smerfiki wybrały się  do Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach, by obejrzeć spektakl pt. „Czarodziejskie słowa”- sztukę wystawioną przez aktorów z Teatru ARTENES z Wrocławia.

Przesłaniem spektaklu było ukazanie zasad dobrego wychowania, czyli kulturalnego zachowywania się w różnych miejscach i sytuacjach.

Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów bajki oraz czynnie brały udział w przedstawieniu. Z wypiekami na twarzach udzielały występującym bohaterom głośnych wskazówek, doradzały, podpowiadały czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję.

Swoją postawą udowodniły, że znają zasady grzecznościowe i nie zapominają dobrych słów. Kulturalnym zachowaniem w miejscu publicznym potwierdziły przesłanie spektaklu i dowiodły, że nasze zachowanie świadczy o nas.

Brawo Przedszkolaki!

                                                                                             Ewa Baraniak

 Życie pędzi wciąż do przodu,
coraz prędzej gna i bryka
i czasami w tym pośpiechu
coś ważnego nam umyka.

A więc wniosek dzisiaj stawiam,
aby każdy z nas spróbował
przy okazji, bez okazji,
mówić częściej takie słowa:

Do widzenia, i dzień dobry
co tam słychać?, jak się czujesz?
i poproszę, i przepraszam
oraz proszę i dziękuję.

Wtedy ludziom na tym świecie
sympatyczniej ciut by było.
No, a przecież o to chodzi,
by się wszystkim milej żyło!

M.Strzałkowska

Fot. Ewa Baraniak