IMGP0811

Finał akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2019”

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach kolejny raz ukończyła pracę nad realizacją wspólnego projektu międzyprzedmiotowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2019”. Koordynatorem akcji był Szkolny Klub PCK działający przy SP2 już od wielu lat. Hasło przewodnie, które patronowało w tym roku działalności członków SK PCK brzmiało: „Dla siebie, dla innych – podaj dobro dalej”.

Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami placówki 19 grudnia 2019 roku zebrali się w kinie Halszka, by zakończyć, podsumować oraz uczcić swoje przedsięwzięcia. W tym dniu członkowie społeczności szkolnej zobaczyli, jak wyglądała praca członków SK PCK w miesiącu poprzedzającym finał akcji. Obejrzeli zdjęcia wykonane podczas warsztatów piernikowych, zabaw mikołajkowych, wizyty na oddziale dziecięcym szpitala szamotulskiego, warsztatów bożonarodzeniowych i konkursów plastycznych oraz zdjęć zrobionych członkom SK PCK na ulicach miasta w trakcie składania życzeń świątecznych społeczności szamotulskiej.

Grudniowy finał akcji „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” oraz występy uczniów to już tradycja naszej szkoły. Uczniowie uczą się w ten sposób dostrzegać nie tylko krzywdę innych ludzi, ale przede wszystkim podejmują próbę reagowania na ich potrzeby. Kształtują postawę otwartą na drugiego człowieka. Dzięki głównym założeniom akcji uczniowie mogą również ugruntować wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych celebrowanych od pokoleń w naszych domach. Bardzo sympatycznym akcentem podsumowującym wysiłek wszystkich uczestników w/w działań jest wspólne śpiewanie piosenek świątecznych.

Dzięki wspólnej pracy pracowników szkoły, główny cel akcji, czyli kształtowanie u wychowanków postawy otwartości i chęci niesienia pomocy innym ludziom, został na pewno zrealizowany. Oczywiście nie można poprzestać na tych działaniach. Będziemy pamiętać o nich planując pracę wychowawczą w kolejnym roku szkolnym. Przeprowadzenie tego rodzaju akcji jest również wspaniałym sposobem na integrację, nie tylko nauczycieli różnych poziomów nauczania, ale przede wszystkim na nawiązanie współpracy z całą społecznością szkolną oraz stworzenie więzi pomiędzy pracownikami szkoły, uczniami i ich rodzicami.

Adrianna Kiona
Opiekun SK PCK

 

Zapraszamy na filmową relację: https://youtu.be/flvlYrrWVXE
Taniec 1  "All I Want For Christmas Is You"   https://youtu.be/Rc0pHI8LBEU
Taniec 2  "Santa Claus Is Coming to Town"   https://youtu.be/gJ__L5NyBks
Taniec 3  "Let is snow, let is snow"   https://youtu.be/Bkghp87d_uQ

Emilia Woga, Aleksandra Lamcha - "Anioł pasterzom mówił"   https://youtu.be/47boH_89N8Q
Michalina Wesołowska - "My też pastuszkowie"   https://youtu.be/avi0xw8ghbQ

 

Zdjęcia: Robert Kalisz