christmas

Etwinning – projekty międzynarodowe w SP2 w Szamotułach

Czym jest eTwinning?

Program eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już ponad 310 tysięcy nauczycieli ze 140 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 34 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery, narzędzi z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi;
  2. Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie. Potrzeba sprawniejszej, płynniejszej rozmowy, porozumienia mobilizuje uczniów do nauki języka;
  3. Temat projektu bardzo łatwo zintegrować z podstawą programową nawet kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, i realizować w ramach planowych zajęć, czyniąc treści edukacyjne znacznie atrakcyjniejszymi.

1 projekt etwinning

Happy EDL!!!! ”-European Day of Languages

W pierwszym projekcie uczniowie mieli za zadanie przygotować kartkę z życzeniami w języku ojczystym i  angielskim , a następnie wysłać ja do partnerów biorących udział  w projekcie

Partnerów projektowych biorących udział w projekcie była 25 i to tak z odległych miejsc jak np. La Reunion na Oceanie Indyjskim.

Poniżej zdjęcia z otrzymanej korespondencji:

Fot. Izabela Jedwabna- Błaszczyk

I certyfikat przyznany szkole (Zobacz)

II certyfikat (Zobacz)

Cały materiał projektowy dostępny na stronie www.etwinning.pl

Izabela Jedwabna- Błaszczyk

2 projekt etwinning

Christmas Carols, E-cards & Photos around Europe!

„Poczuj magię ducha Świąt Bożego Narodzenia” poprzez ten projekt!

Uczniowie przygotowują e-kartki z życzenia świąteczne w języku ojczystym i w języku angielskim, śpiewają piękną tradycyjną kolędę w obu językach ( naszym przypadku – Cicha Noc/Sileni Night) , muszą nagrać film z kolędą i drugi film pokazujący dekoracje świąteczne w ich rodzinnym mieście, ponadto  sfotografować ozdoby choinkowe i świąteczne oraz wydarzenia specjalne świątecznych i wydarzeniach w swoim rodzinnym mieście, tak aby wszystkie kraje uczestniczące w projekcie  miały wgląd, w jaki sposób Europa celebruje tę szczególną porę roku!

Osoby biorące udział w projekcie:

Klasa Va:

Justyna Nazim

Eryk Rajewski

Kamil Uryzaj

Dorian Mela

Zosia Knapczyk

Kacper Kaczmarek

Maja Frątczak

Klasa VB:

Julia Poprawska

Paulina Bartosz