Dzień Świętego Patryka w SP2 Szamotuły

W tym tygodniu, jak co roku w naszej szkole, świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA. To święto upamiętniające działalność misjonarza, który zasłynął z krzewienia w Irlandii chrześcijaństwa i został patronem Irlandii. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali jego życiorys, rozwiązywali quizy i zagadki, które przybliżyły im historię Szmaragdowej Wyspy oraz próbowali swoich sił tańcząc Irish jig-a.

Podczas dużej przerwy w kawiarence na drugim piętrze można było spróbować pysznych zielonych galaretek z bitą śmietaną, posłuchać irlandzkiej muzyki oraz wziąć udział w malowaniu twarzy. Oczywiście kolorem tego dnia był zielony i takie stroje obowiązywały tego dnia. W konkursie na najładniejszy strój zwyciężyła Amelka Mizgalska z klasy IVs, która w tym roku zdobyła ZIELONĄ KORONĘ ŚW. PATRYKA. Nie zabrakło też dekoracji związanych z tym świętem. Korytarze zostały przyozdobione zielonymi trójlistnymi koniczynami, które są symbolem Irlandii i upamiętniają sposób, w jaki Święty Patryk na Zielonej Wyspie tłumaczył dogmat Trójcy Świętej.

Na tablicach informacyjnych pojawiły się zdjęcia Dublina oraz uczestników Parady Św. Patryka fantazyjnie przebranych w zielone stroje. To święto uzmysłowiło nam wszystkim, że szkoła ma za zadanie nie tylko uczyć, ale również bawić i inspirować do działania. Nasi uczniowie, pełni pasji i zaangażowania, chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach, które przybliżają im inne zwyczaje i kultury, a poprzez zabawę zdobywają wiedzę, która poszerza ich horyzonty.

Monika Paluch