IMGP8742

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w Polsce 14 października, upamiętnia on rocznicę powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła uroczyście obchodziła to święto w dniu 13 października. Społeczność uczniowska zebrała się w auli dwukrotnie: najpierw klasy IV-VI, następnie klasy O-III. Każda klasa wykonała piosenkę oraz złożyła życzenia swym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na popołudniowe spotkanie wszystkich aktualnych i emerytowanych pracowników szkoły klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni Violetty Rakowskiej przygotowała występ, podczas którego wręczane były Jabłkowe Oskary. Uczniowie w humorystyczny sposób podziękowali pedagogom za codzienny trud. Wykonali też kilka piosenek, do których akompaniował na gitarze pan Artur Hoffmann. Występ dzieci zrobił miłe wrażenie, oklaskom nie było końca.
Maria Tomkowiak
Oto kilka fotografii z tego dnia oraz treść życzeń dołączonych do pomysłowo wykonanych upominków – papierowych kwiatów zatkniętych w jabłka:
W dniu tego wspaniałego święta,
za trudną pracę z nami i okazane serce,
chylimy głowy w ogromnej podzięce.
- Uczniowie SP2 w Szamotułach
Fot. Robert Kalisz