DSC03788

Drzwi Otwarte

W sobotę 18 marca nasza szkoła ,, otworzyła” swoje drzwi dla wszystkich dzieci i rodziców chcących przekonać się, ile ciekawych rzeczy w niej się dzieje. Punktualnie o godzinie 10.00 zaszczycili nas swoją obecnością goście z przedszkola Rzepka i Jaś Wędrowniczek. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swój program artystyczny przed licznie zebraną w auli szkoły publicznością.  Potem pokazały swoje zdolności nasze Radusie. Występy wszystkich przedszkolaków spotkały się z dużym uznaniem, czego dowodem były gromkie brawa widzów. Dużymi brawami nagrodzono również Antosię z kl. III B, która zaśpiewała piosenkę ,,O Panu Andersenie”.  Następnie na scenę wjechał Bajkowy pociąg III A, którym „przyjechały” postaci z różnych ulubionych bajek. Oglądające popisy trzecioklasistów przedszkolaki doskonale rozpoznawały bajkowych bohaterów i żywo na nich reagowały.

     Bajkowym pociągiem można było podróżować po licznych stacjach utworzonych w budynku naszej szkoły. Lubiący eksperymentować, chętnie odwiedzali przystanek ,, Czary mary”, gdzie przeprowadzali doświadczenia z wodą i powietrzem, zainteresowani plastyką docierali do stacji ,, Plastusiowo”, w której doskonale bawili się masą nieniutonowską i masą solną, mogli przy okazji doświadczyć obcowania z tablicą interaktywną. Na stacji ,, Gimnastyczne Wygibaski”, dzieci chętnie sprawdzały swoją zwinność i sprawność fizyczną, a przystanek  ”Obieżyświat” oferował podróż w nieznane .Tutaj można było zobaczyć pamiątki z najdalszych zakątków świata. Zaoferowaliśmy naszym gościom jeszcze wiele innych atrakcji: pokaz tańca, zabawy klockami, zajęcia w „Świetlicowie”. Strudzeni podróżą goście

odpoczywali przy poczęstunku w „Słodkim kąciku”, gdzie czekała kawa dla rodziców i słodkości dla dzieci.

     Każdy, kto odwiedził naszą szkołę tego dnia, na pewno opuścił ją zadowolony i poczuł, że drzwi do niej są zawsze otwarte!

tekst Agata Szwedek, foto. Monika Paluch