P1060273

Pierwszaki w Gimnazjum nr 1

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni do Gimnazjum Nr 1, aby uczestniczyć w spotkaniu czytelniczym przygotowanym przez bibliotekarkę Ewelinę Budych i uczennice klasy Ib.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor gimnazjum Tomasz Runowski, który  serdecznie powitał wszystkie dzieci, poczęstował cukierkami i przeczytał utwór  Jana Brzechwy ,,Szelmostwa lisa Witalisa”. Maluchy z wielkim zaciekawieniem słuchały o przygodach sprytnego lisa. Potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z treścią wiersza. Dyrektor wykazał ogromne poczucie humoru, wcielając się w bohaterów czytanego wiersza. Potrafił wspaniale nawiązać kontakt z uczniami. Wielką frajdę sprawił dzieciom kołnierz z lisa, który założył  na szyję. Na zakończenie spotkania Antosia w imieniu całej klasy podziękowała dyrektorowi, wręczając kwiatek w kształcie serca z podpisami uczniów. Dzieci otrzymały również od p. Eweliny lizaki walentynkowe. Serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi, pani bibliotekarce i starszym koleżankom za przygotowanie tak ciekawej lekcji.

                                                             Violetta Rakowska


Fot. Violetta Rakowska