Pryvitne - Uraina2012

Realizujemy projekt: „Globale – pal friendship”

Miło mi poinformować, że w  roku szkolnym 2013/14 ponownie w Dwójce jest realizowany projekt „Globale – pal friendship”. Współpracujemy z zespołem Szkoły Średniej w Pryvitne, ul. Shevchenko 23, gmina Mlyniv woj. Rivne, Ukraina. Koordynatorem projektu jest Pani Irina Garabin.

Ideą projektu  jest :

• praktyka czytania i pisania w języku obcym,
  • poprawa swoich  umiejętności językowych,
  • zdobycie wiadomości na temat innych krajów, ich kultury i stylu życia codziennego,
  • zawieranie nowych  przyjaźni,
  • propagowanie nauki języków obcych poprzez korespondencje w języku angielskim
  • promowanie aktywności twórczej wśród uczniów,
  • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i  przyjemny sposób.

Językiem komunikacji w projekcie jest język angielski, który pozwoli na rozwijanie kompetencji i umiejętności językowych oraz zyskanie motywacji uczenia się języków obcych. Wspólna praca umożliwi międzynarodowy dialog kulturowy, dzięki któremu uczestnicy poznają własną, europejską tożsamość.

Jak w przypadku każdej przyjaźni w życiu, niektórzy pozostają Penpals na krótki okres czasu, a inni  wymieniają listy i prezenty przez całe życie.
Niektórzy Penpals w końcu spotkają się twarzą w twarz.

Projekt realizowany jest w klasach 4-6  szkoły podstawowej.
W projekcie bierze udział 11 uczniów.

Każdy z uczniów ma swojego przyjaciela korespondencyjnego z Ukrainy:

Dima Kravchuk (11 years)  –   Szymon Budych
Serhiy Husar (12 years)  –   Agata Lepsza
Vitaliy Hrutseniuk (12 years)  -  Joanna Jaskuła
Ivanna Sharanda (13 years)  –   Julia Majchrzak
Viktoria Lakei (13 years)  –   Magda Stachowiak
Dima Boichuk (13 years)  –   Jakub Lewandowski
Maxim Veremko (13 years)  -  Mateusz Krauze
Olga Druziuk (14 years)  -  Kacper Kurczewski
Halia Boichuk (14 years)  -  Wiktoria Zielińska
Halia Yartseva (14 years)  -  Zuzanna Dukat
Anna Balanovych (14 years)  -  Katarzyna Solarz

Uczniowie opisują swoje doświadczenia życiowe, zainteresowania, dzielą się informacjami dotyczącymi dnia codziennego i kultury poprzez tradycyjny przekaz listowny, tzn. każdy z uczestników projektu wymienia korespondencję raz na miesiąc.
W kolejnej odsłonie projektu prezentacja uczniów z Ukrainy.

Izabela Jedwabna

Szkoła w Pryvitne - UkrainaSzkoła w Pryvitne – Ukraina – podczas pobytu uczniów z Szamotuł w 2012 r.