rad3

Zlot na Powitanie Jesieni

Kilkanaścioro szóstoklasistów pod opieką Krystyny Izydor – opiekuna Szkolnego Koła Turystycznego i Hanny Durak zdecydowało się na pieszą wędrówkę na dwu- i półdniowej trasie w ramach XXXIV Zlotu na Powitanie Jesieni.

27 września ruszyliśmy z Szamotuł  przez Śmiłowo do Gaju Małego, gdzie nocowaliśmy w nowo wybudowanej wiejskiej świetlicy. W sobotę przemierzyliśmy 17 km na trasie Karolin – Kluczewo – Dobrojewo – Nojewo. Maszerowaniu sprzyjała słoneczna aura. Wczesnym rankiem w niedzielę wyruszyliśmy w kierunku Wartosławia, gdzie na boisku sportowym znajdowała się meta tegorocznego zlotu.

Drużyna z „dwójki” uczestniczyła tam we wszystkich zorganizowanych konkursach, zdobywając czołowe miejsca:

I miejsce w konkursie na trofeum rajdowe,
II miejsce w konkursie krajoznawczym – Julia Szustak i Wiktoria Zielińska,
II i III miejsce w konkursach sprawnościowych – Klaudia Obrempalska i Nicola Gierczyńska.
Od piątku do niedzieli młodzi turyści przemierzyli 36 km. Trzeba dodać, że wędrówkę ułatwili im rodzice, którzy przewozili samochodem plecaki, śpiwory i karimaty. Ogromne podziękowania należą się więc panu Zielińskiemu oraz państwu Kaczmarkom. Pani Małgorzata Kaczmarek uraczyła ponadto wszystkich rajdowiczów smacznym plackiem z owocami.
Zapraszamy wszystkich uczniów na kolejne piesze wędrówki, które pozwalają poznawać najbliższą okolicę.
Hanna Durak