ZH

„Nie tylko Błękitni Rycerze” – dokument o odwadze kręcony w murach SP2 Szamotuły

W piątek, 10 listopada, odbyła się premiera filmu pt. „Nie tylko Błękitni Rycerze” z cyklu „Zapomniane historie” (TVP3). Odcinek dotyczył działalności szamotulskich organizacji nielegalnej opozycji antykomunistycznej z przełomu lat 40. i 50. i kręcony był m.in. w murach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Skargi. O trudnych przeżyciach z tamtego okresu opowiedzieli Edmund Zawadzki i Jan Strycharz, którzy wraz z innymi młodymi patriotami nie zgadzali się na to, co im narzucała wtedy władza. – Dziś ta kropla drąży skałę i jedno pokolenie od drugiego przykład bierze. Od powstań – do dzisiaj – mówi w filmie Jan Strycharz.

Zachęcamy do obejrzenia filmu. Dostępny jest na stronie:

ZAPOMNIANE HISTORIE: 10.11.2017
http://www.poznan.tvp.pl/34771011/10112017

Informacje o tej produkcji i zdjęcia z planu są dostępne również na stronie:
http://regionszamotulski.pl/aktualnosci/

fot. screen z filmu „Zapomniane historie”