Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Zakończył się pracowity, bogaty w wydarzenia, pełen wrażeń i emocji rok szkolny 2013/14.

Wczesnym rankiem 27 czerwca 2014 r. uczniowie i nauczyciele SP2 wzięli udział w mszy świętej celebrowanej przez ks. Michała Nowaka. Wspólna modlitwa połączyła społeczność szkoły i wprowadziła w uroczysty nastrój tego wyjątkowego dnia.

Po powrocie do szkoły odbyła się  ceremonia zakończenia roku szkolnego klas I – V. Rozpoczęła ją uczennica klasy VIa Agata Lepsza pełniąca dotychczas funkcję  przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Odśpiewano hymn szkoły, a po nim głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz.  Popłynęły słowa podziękowania za wspólną, codzienną pracę i jej efekty widoczne na świadectwach uczniów oraz serdeczne życzenia, by nadchodzące wakacje dały wytchnienie oraz wiele radości zarówno uczniom jak i wszystkim pracownikom szkoły, były bezpieczne i pełne atrakcji.

Po tych życzliwych i pełnych serdeczności słowach nastąpił moment szczególnie miły dla uczniów wyróżniających się w nauce oraz ich rodziców, którzy z dumą obserwowali, jak pani dyrektor wraz z wychowawczyniami klas wręczała ich pociechom świadectwa z paskiem. Wśród tych szczęśliwców znaleźli się:

kl. IVa

• Roksana Budych
  • Klaudiusz Flis
  • Weronika Kubiak
  • Aneta Łucka
  • Klaudiusz Majchrzak
  • Wiktor Til

kl. IVb

• Szymon Budych
  • Mikołaj Juszczak
  • Sergiusz Szymczak
  • Julia Walczak

kl. Va

• Tomasz Drożdżyński
  • Krzysztof Jujeczka
  • Alicja Ławniczak
  • Aleksandra Olejniczak
  • Nel Sadek
  • Magdalena Sołtysiak

Na wielkie brawa zasłużyli również uczniowie, którzy odebrali świadectwa z rąk wychowawców w klasach.  Zanim to  jednak nastąpiło, widzowie z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez Aleksandrę Deckert z dziećmi należącymi do świetlicy szkolnej – odbyli muzyczną podróż po Polsce zapoznając się w ten sposób z atrakcjami, jakie na nich czekają w różnych regionach naszego kraju. Występy zakończył zespół Monster z klasy IIb, który zachwycił publiczność nowym układem tanecznym specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Mnóstwo uśmiechów, podziękowań i serdeczności towarzyszyło spotkaniom uczniów i ich rodziców z wychowawcami, którzy ze wzruszeniem słuchali słów wdzięczności za całoroczny trud i opiekę. Dzieci oprócz świadectw i gratulacji otrzymały garść słodyczy i kilka przestróg, aby bezpiecznie spędzali wakacje, a rodzice podziękowania za owocną  współpracę.

Zatem wypoczywajcie, bezpiecznie korzystajcie ze słońca, wody i wszelkich atrakcji.

Spotkamy się za dwa miesiące, by podjąć kolejne wyzwania!

Maria Tomkowiak

Fot. Dariusz Flis