XXI Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II

Nie lękajcie sięNon abiate paura – to tegoroczne hasło XXI Dnia Papieskiego, organizowanego przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia we wszystkich Archidiecezjach i Diecezjach w Polsce. Fundacja wspiera swoimi akcjami młodzież wszechstronnie utalentowaną w duchu Świętego Jana Pawła II, który zachęcał młodzież, by wypłynęła na głębię.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach 15 października 2021 r. jako jedyna w mieście przygotowała akademię z Okazji XXI Dnia Papieskiego. Uczniowie klas ósmych i siódmych przedstawili Świętego Jana Pawła II jako człowieka, który nie stronił od uśmiechu i anegdot oraz kochał sportowy tryb życia: kajakarstwo i narciarstwo. Swoją postawą i życiem sam zachęcał młodzież w trakcie Światowych Dni Młodzieży, organizowanych w różnych krajach świata, do działania, by Kościół był żywy i rozwijał się w imię Jezusa Chrystusa.

Widok naszej szkoły, udekorowanej girlandami żółto – białymi, przypominał przechodniom, że nasza społeczność szkolna pamięta o Wielkim Polaku – Świętym Janie Pawle II. Girlandy przygotowywali wychowawcy wraz z uczniami wszystkich klas. Akademii towarzyszyła ekspozycja  różańców, które wykonali uczniowie na konkurs ogłoszony przez katechetów: pana Michała Galanciaka i panią Marzannę Panasko. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Prawdziwą niespodzianką była  wystawa ikon, które wykonała własnoręcznie pani Małgorzata Jagiełłowicz. Można było zobaczyć przedstawienie  Jezusa Chrystusa Pantokratora, Mandylion ukazujący twarz Zbawiciela odciśniętą na chuście, wizerunki Matki Bożej Smoleńskiej z Dzieciątkiem i św. Michała Archanioła. Pani Małgorzata Jagiełłowicz mówi, że pisanie ikon ją uspakaja i daje silę, by podejmować nowe wyzwania.

Akcentem kończącym akademię były kremówki papieskie, rozprowadzane w cukierni Caritas prowadzonej w tym wyjątkowym dniu przez nauczycieli – panie Ewelinę Budych i Adriannę Kionę. Naszą akademię zaszczycił ksiądz kanonik Mariusz Marciniak – proboszcz parafii pw. M.B.P i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szamotułach, pan dyrektor Sławomir Dyzert, zastępcy – pani Maria Tomkowiak i pani Katarzyna Dobrychłop.

Dekorację szkoły przygotowali panie: Ilona Draszczyk, Renata Madejek, Ewelina Budych, pan Michał Galanciak, a oprawę muzyczną zapewnił  pan Artur Hoffman. Zdjęcia wykonywał pan Robert Kalisz. Kremówki dla uczniów przygotowały pani Basia i pani Aldona.

Społeczność Szkolna SP2