3 (Copy)

XVII Dzień Papieski – „Idźmy naprzód z nadzieją”

XVII Dzień Papieski odbył się w niedzielę, 8 października 2017, pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas tego dnia przeprowadzono przykościelną publiczną zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przeprowadzenie zbiórki zaangażowali się nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas SP Nr 2 im. Marii Konopnickiej w parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach – w trakcie niedzielnych Mszy Świętych. Również w tym roku nie mogło zabraknąć akcentu papieża Świętego Jana Pawła II – kremówek papieskich, które młodzież rozprowadzała dla parafian przed Kościołem. Bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za ich dobre okazane serce dla bliźniego. Pamiętajmy: „dobro okazane bliźniemu zawsze powraca”.

Michał Galanciak – opiekun Szkolnego Koła Caritas