X GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 4 czerwca 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 pp. Elżbieta Dąbrowskai Hanna Durak zorganizowały i przeprowadziły kolejny, już X GMINNY  KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów kl. III pod hasłem ,,MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII”. Jak co roku konkurs odbywał się pod patronatem Rady Rodziców SP – 2. Uczestniczyło w nim 16 reprezentantów szkół, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych i szkolnych.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Maksymalnie uczestnicy mieli do zdobycia 112 pkt. Po podsumowaniu wyników okazało się, że tegorocznym „MAŁYM MISTRZEM ORTOGRAFII” uczniów klas trzecich na terenie Miasta i Gminy Szamotuły została uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – MAŁGORZATA SERBA, uzyskując 103 pkt. Wyróżnienie otrzymuje uczeń Szkoły Podstawowej nr 3– Michał Gostyński , który zdobył 101 pkt.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do utrwalania i stosowania zasad ortograficznych, dostrzegania potrzeby i umiejętność korzystania ze słownika ortograficznego .Wyniki uzyskane przez uczestników konkursu świadczą o tym, że uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do udziału w konkursie i nienaganną znajomością zasad pisowni i ortografii. Dla uczestników i ich opiekunów, konkurs stanowił oprócz rywalizacji wspaniałą zabawę.

Uzyskane wyniki

•  Zuzanna Cicha  – 84,5 pkt.

•  Amelia Andrzejewska  – 91,5 pkt.

•  Mikołaj Pieklak – 90,5 pkt.

Małgorzata Serba – 103 pkt.

Oliwia Plich – 96 pkt.

• Patrycja Bździel – 74,5 pkt.

• Paulina Bartosz – 86,5 pkt.

• Katarzyna Malinowska – 89 pkt.

• Michał Gostyński – 101 pkt.

• Adrianna Majchrzak – 92 pkt.

• Wiktoria Wróblewska – 91 pkt.

Szkoła Podstawowa w Baborowie

• Joanna Kubsik – 97,5 pkt.

Zespół Szkół w Otorowie

• Julia Cembrowicz – 86,5 pkt.

• Julia Rams – 90,5 pkt

Zespół Szkół  w Pamiątkowie

• Jakub Prętki – 69,5 pkt.

Zespół Szkół  w Przyborowie

• Maksymilian Wolnicki – 95 pkt.

Uczestników konkursu uhonorowano dyplomami uczestnictwa i drobnymi upominkami. Zwyciężczyni Małgorzata Serba otrzymała nagrodę książkową Słownik Ortograficzny. Zdobyty tytuł oraz nagroda będzie dla laureatki i  pozostałych uczestników konkursu  na pewno motywacją do doskonalenia nabytych wiadomości i umiejętności ich zastosowania w dalszej nauce.

Gratuluję wszystkim uczestnikom zdobycia dużej ilości punktów. Życzę powodzenia i wielu sukcesów w klasie czwartej oraz miłych i wspaniałych wakacji. Osobne podziękowania składam wychowawcom za udział oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

Tekst:  Elżbieta Dąbrowska