pam11

Wystawa wakcyjnych pamiatek

„Pamiątki z wakacji” – to tytuł powakacyjnej wystawy zorganizowanej w szkolnej bibliotece. Na wystawie znalazły się pamiątki z różnych regionów Polski a także z takich krajów jak Turcja, Tunezja, Francja, Egipt. Wśród nich są piękne przedmioty wykonane z muszelek np.: kolczyki, bransoletki, wisiorki, szkatułki  oraz „muszelkowy jeżyk”. Dzieci przywiozły też kamienie i piasek z polskich plaż.Pamiątką z górskich szlaków jest ciupaga przywieziona z Zakopanego oraz bryłka soli z kopalni w Wieliczce. Na wystawie również znalazły się bilety, między innymi bilet  wstępu na Wieżę Eiffla. Poza tym dzieci przyniosły kolorowe  przewodniki, foldery, fotografie, zakładki do książek.
Dziękuję uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczynili się do wykonania wystawy. Wszystkich zapraszam do obejrzenia ciekawych pamiątek.
E. Budych