P1070049

Wystawa edukacyjna „Tajemnice morskiej głębiny”

W czwartek 17 września uczniowie klasy IIb  wraz z wychowawczynią i panią Wioletą Sumińską , udali się na wycieczkę do Przedszkola nr 5 ,,Miś”. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie wystawy edukacyjnej pt. „Tajemnice morskiej głębiny”.

Dzieci miały okazję zobaczyć najbardziej znane zwierzęta morskie zamieszkujące morza  i oceany, a także dowiedziały się wiele ciekawostek z ich życia. Obejrzały  kolorowe ilustracje, na których przedstawione były; rekiny, delfiny, płaszczki, ośmiornice i wiele innych morskich zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudził żywy żółw  i rybki. Podczas spotkania  uczniowie mieli okazję zobaczyć cały osprzęt niezbędny do nurkowania, który dokładnie omówiła   i zaprezentowała pani Kasia .

Dużo radości sprawiło wykonanie razem z panią dyrektor  pięknych, kolorowych ośmiornic z wełny. Na koniec zostaliśmy poczęstowani plackami ziemniaczanymi. Dzieci otrzymały również kolorowanki przedstawiające morskie zwierzęta, które na pewno wykorzystamy w czasie zajęć.

Zadowoleni, pełni wrażeń  wróciliśmy do szkoły.

Violetta Rakowska

Fot. Violetta Rakowska