DSC_0015 — kopia

Wyróżnienie w IV Turnieju Poetyckim o Pierścień Halszki

W ostatnią sobotę marca w Bibliotece Publicznej MiG Szamotuły odbył się IV Turniej Poetycki o Pierścień Halszki. Z radością informujemy, że wyróżnienie w konkursie zdobył uczeń naszej szkoły – Wojciech Gimzicki z kl. 6A.

Warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza i odczytanie go przez autora w dniu Turnieju. Wojtek przeczytał wiersz pt. „Droga”. To debiut poetycki naszego ucznia, który wcześniej pisał opowiadania. Jury na czele z Jerzym Grupińskim (poetą, członkiem zarządu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu) doceniło pomysł na utwór i jego oryginalność.

Turniej był otwarty dla wszystkich, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Wojciech, któremu życzymy pielęgnowania i rozwijania talentu pisarskiego, był najmłodszym uczestnikiem. Gratulujemy!

Wojciech Gimzicki (13 l.)
„Droga”

Zapakowałem w lewą kieszeń kurtki – wszystkie swoje kłopoty
źle napisany sprawdzian z matmy
i zbity w domu zegarek – ten od taty nowy i złoty

Zapakowałem w prawą kieszeń kurtki – wszystkie swe radości
kolejną szóstkę z historii
nowy rower i wygrany turniej w kości

Zapakowałem w kieszenie kurtki – rzeczy ważne ale i bzdury
wstąpię na chwilę
pomiędzy stare Bazyliki ceglane mury

Ofiaruję wszystko Szamotuł Pani – powodzenia i wpadki
i klęcząc w ciszy
zostawię je przed obrazem Pocieszenia Matki