P1090842

Wyjątkowy wieczór z książką w klasie IIB

W piątkowy wieczór 1 lutego br. uczniowie klasy IIB spotkali się w szkole z panią bibliotekarką oraz wychowawczynią, aby wspólnie czytać poezję Juliana Tuwima. Pani Ewelina przygotowała bardzo dużo ciekawych zabaw i niespodzianek.

Na początku spotkania wychowawczyni przeczytała informację o Julianie Tuwimie, jego życiu i twórczości. Następnie dzieci poznawały piękne wiersze. Czytanie sprawiło im ogromną radość. Drugoklasiści odegrali inscenizację do wiersza „Rzepka”, podczas której się świetnie bawili.

Niektóre wiersze były dzieciom znane, ale większość czytały po raz pierwszy. Uczniowie wykonali prace plastyczne do wiersza „Okulary” i „Lokomotywa”, które ozdobiły szkolny korytarz. Największą atrakcją był spacer do biblioteki szkolnej, podczas którego dzieci oświetlały sobie drogę latarkami.

Na koniec spotkania odbył się konkurs pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?” Pytania zostały ukryte w balonach. Wszyscy odpowiadali bezbłędnie i w nagrodę otrzymali słodkie co nie co.

Był to czas miło spędzony z książką w gronie koleżanek i kolegów. Wychodząc ze szkoły, dzieci już pytały o kolejne spotkanie.

Violetta Rakowska