IMGP1899

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Było to pożegnanie piękne, szczególne i wzruszające – żegnaliśmy się z uczniami klas ósmych, ale także z dyrektorami naszej szkoły.

Z SP2 odchodzą dyrektor Sławomir Dyzert oraz obie Panie wicedyrektorki. Każde z nich z innego powodu – p. Sławomir Dyzert w powodu rozwoju kariery zawodowej, p. Katarzyna Dobrychłop z powodu przeprowadzki, a p. Maria Tomkowiak odchodzi na emeryturę.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych tragicznie zmarłych uczniów: Maksima i Vitaliego.

Był to czas podsumowań i nagród. Głos zabrali goście: p. Anna Wicher – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury i p. Marian Płachecki – Przewodniczący Rady MiG Szamotuły. Za najlepsze wyniki w nauce, a także za osiągnięcia sportowe ósmoklasiści otrzymali stypendia Burmistrza MiG Szamotuły. Wręczono tytuł honorowego absolwenta szkoły.

Wyróżniono ponadto tych uczniów, którzy zaangażowali się w działalność społeczną oraz wolontariat. Listy gratulacyjne odebrali rodzice. W trakcie uroczystości uczniowie najstarszych klas przekazali w ręce młodszych przedstawicieli sztandar szkoły. Ciekawy program artystyczny rozbawił i wzruszył.

Drodzy ósmoklasiści, niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu!

Wszystkim naszym uczniom życzymy pięknych, beztroskich i bezpiecznych wakacji.