Wycieczka najmłodszych do Mniszek

W środę 5 czerwca klasy IC, IIA i IIB udały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wikliniarskich, gdzie nie tylko poznały proces tworzenia różnych przedmiotów z wikliny, ale także same wykonały wiklinowe wózki. Zwiedziły również warsztaty, które obecnie są bardzo rzadko spotykane, a niektóre już praktycznie wyginęły. Najmłodsi poznali zawody m.in. kowala, bednarza, stolarza, pszczelarza. Mieli możliwość zasiąść w ławce szkolnej, takiej, w jakiej siadali ich dziadkowie i babcie. Zobaczyli również wiele przedmiotów gospodarstwa domowego, których już się nie używa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchali opowieści pani przewodniczki. Na koniec każdy zakupił drobną pamiątkę. Wycieczka do Mniszek okazała się wspaniałą lekcją historii.

Agata Szwedek
fot. A. Szwedek, V. Rakowska