Wycieczka na Targi Edukacyjne

W sobotę, 24 marca, uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią, rodzicami oraz panią bibliotekarką wybrali się na wycieczkę do Poznania, aby uczestniczyć w XXII Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej. W tym roku uczniowie zdobywali sprawności, biorąc udział w konkursach. Musieli wykazać się zdobytą wiedzą z różnych dziedzin. Do wykonania mieli 12 zadań, za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywali pieczątki. Zadania miały na celu rozbudzenie twórczego myślenia, wyobraźni i sprawności manualnych. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Wszyscy, po zaliczeniu zadań, otrzymali wspaniałe nagrody.

Największą atrakcją była możliwość samodzielnego zrobienia wózka wiklinowego i świeczki z wosku pszczelego. Dzieci poznały pracę strażaka, dowiedziały się, jak należy się zachować w razie pożaru. Uczniowie uczestniczyli również w ćwiczeniach. Po licznych atrakcjach udaliśmy się na posiłek do Mc Donald’s. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, z mnóstwem gadżetów, wróciliśmy pociągiem do Szamotuł. Już postanowiliśmy, że za rok też odwiedzimy targi.