20170606_110312

Wycieczka klasy IIa i IIb

Nadszedł oczekiwany przez drugoklasistów wtorek, to dziś klasy IIa i IIb wyjechały na wycieczkę. Poznań przywitał nas kroplami deszczu, ale my dzielnie wychodziliśmy z autokaru, by przesiąść się do bimby, która już oczekiwała na pętli Ogrody. Razem z panią przewodnik zwiedziliśmy piękne miasto, z okien tramwaju podziwialiśmy zabytkowe budowle i ciekawe miejsca. Za szybami niebo przejaśniało się i po chwili wyjrzało słońce, co nam jeszcze poprawiło już tak doskonałe humory. Następnie przeszliśmy do Palmiarni zobaczyć naturalne okazy roślin, których miniatury rosną w naszych domach. Na okazałych palmach pięknie prezentowały się owoce cytrusowe, orzechy kokosowe i owoce drzewa kiełbasianego. Obejrzeliśmy żółwia matamata, pytona i ryby, które wysuwały pyszczki sprawdzając czy mamy dla nich smakołyki. Na zakończenie jeszcze wizyta w McDonaldzie, gdzie wszyscy zregenerowali siły. Wycieczka należała do udanych, w przyszłym roku chcemy więcej. Na pewno wspólnie wyznaczymy nowy, ciekawy cel podróży.
tekst K. Dobrychłop, foto. K. Dobrychłop i R. Paczkowska