Wycieczka do Wronek połączona z pielgrzymką do Biezdrowa

Dnia 17 września uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami: Panią Moniką Paluch oraz Panem Michałem Galanciakiem wybrali się na jednodniową wycieczkę pociągiem do Wronek, a następnie pieszo szlakiem pielgrzymkowym do Biezdrowa. We Wronkach uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca: Ratusz z XVIII wieku z herberm Wronek – czarną wroną, zabytkowy dworzec z 1880 roku, Wieżę Ciśnień z 1883 roku, Park Cyryla Sroczyńskiego, Kościół Św. Katarzyny z XV wieku z zabytkowym krucyfiksem oraz malowidłami pędzla Witolda Siwińskiego, pomnik powstańczy z kolumną Matki Bożej, klasztor franciszkanów reformatorów z 1875 roku oraz kładkę i figurę Jana Nepomucena nad rzeką Wartą.

Śpiewając piosenki, takie jak: „Błogosławieni Miłosierni”, przeszli pielgrzymkowym szlakiem z Wronek do Biezdrowa razem z uczniami ze szkół wronieckich. Na miejscu docelowym zwiedzili Sanktuarium Krzyża w Biedrowie oraz wzięli udział we Mszy Św. a następnie poczęstunku dla pielgrzymów. Drogę powrotną z Biezdrowa do Wronek również pokonali na własnych nogach. W nagrodę otrzymali pamiątki z Sanktuarium oraz pyszne lody w lodziarni wronieckiej. Na koniec „przybili piątkę” na szczęście z Janem Pawłem II, którego pomnik stoi przy rzece Warcie i udali się pociągiem z powrotem do Szamotuł. Ta wycieczka zapewne długo pozostanie w naszej pamięci ze względu na mnogość wrażeń i różnorodność wspomnień. Tak dobrze rozpoczęty rok szkolny zapewne będzie udany!
Monika Paluch