WYCIECZKA DO TUWIMOWA KLASY III B

Nocne czytanie to już tradycja w naszej szkole, tym razem uczestnikami czytania byli uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą – p. Renatą Paczkowską. Dzieci z wielkim entuzjazmem czekały na tę niezwykłą noc. Chętni mogli przebrać się w dowolne stroje i tak swoją obecnością zaszczycił nas: uroczy klown, piękna baletnica, dostojna księżniczka oraz sympatyczny kościotrup. Ewelina Budych, bibliotekarka naszej szkoły, jak zwykle przygotowała  bardzo bogaty program imprezy z wieloma atrakcjami.

Punktualnie o 19.00 rozpoczęliśmy Nocne Czytanie Poezji Juliana Tuwima oficjalnym powitaniem i kalamburami na dobry początek.  Uczniowie podzieleni na drużyny żółtych, czerwonych i zielonych toczyły  zaciekłą  rywalizację między sobą. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz, która rozpoczęła nocne czytanie wierszem pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Ten sam utwór przeczytała także w gwarze poznańskiej, co wprowadziło wszystkich w bardzo dobry humor.  Kolejny utwór:  „Paweł i Gaweł” również Pani Dyrektor prezentowała gwarą. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Wierszy słuchaliśmy w niezwykle wesołej atmosferze. Do utworu pt.„ Rzepka” uczestnicy wykonali piękny plakat, który został wyeksponowany na szkolnym korytarzu. Po wspólnej kolacji – atrakcji ciąg dalszy: zabawy przy muzyce, quizy, konkursy, prace plastyczne.

Dzieci bardzo  chętnie prezentowały twórczość Tuwima  co spowodowało, że konkurs na Mistrza Pięknego Czytania rozstrzygnięto dopiero po drugiej dogrywce. Zwyciężczynią została Adrianna Ochowicz, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz szarfę z napisem:„Mistrz Pięknego Czytania klasy IIIB”. Dzieci posiadały niespożyte pokłady energii. Po wieczornej toalecie oglądały bajkę pt. „Auta” i „Epoka lodowcowa”.

Nocne spotkanie z poezją Tuwima klasa III b z całą pewnością może uznać za bardzo udane. Uczniowie pełni wrażeń w sobotę rano opuszczając szkołę dopytywały o następną taką imprezę. Jesteśmy bardzo zadowolone, że czytanie sprawia dzieciom tyle radości i przyjemności.

Ewelina Budych i Renata Paczkowska

Fot. Ewelina Budych