20191120_131718

Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni

W środę 20 listopada dzieci z klasy III A i III B wraz z wychowawczyniami Agatą Szwedek i Violettą Rakowską oraz pedagogiem Renatą Madejek wybrały się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ,,Klucz do lepszej edukacji w szkołach podstawowych na terenie Miasta Szamotuły”, który realizuje nasza szkoła.

Dzieci zwiedzały Wystawę Czerwoną, gdzie poznawały zjawiska  z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm itp. Miały okazję  obserwować zjawiska związane ze światłem, badały przebieg promieni  przy przejściu przez pryzmat oraz nakładanie się barw. Poznały także różne ekosystemy i przekonały się, że to właśnie człowiek odpowiada za ich degradację. Wiele frajdy dostarczyła dzieciom  ścianka interaktywna, która pozwala na kontrolowanie gry komputerowej za pomocą zwykłej piłeczki. Knoocker okazał się świetną zabawą.  Przy okazji zabawy uczestnicy poznali podstawowe zasady akustyki i ćwiczyli umiejętność pracy i współpracy w ciszy.

Wizyta w Laboratorium pozwoliła dzieciom zrozumieć otaczające nas zjawiska i na pewno pobudziła ciekawość świata. Do domu wracały  zadowolone i pełne wrażeń. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.

Tekst i zdjęcia: Agata Szwedek