Najaktywniejsi członkowie SK PCK  i paczki dla potrzebujacych, pzrygotowane dzieki ich pracy

Wspaniałomyślny zajączek w DWÓJCE

Kiermasz wielkanocny w SP2 to już tradycja. Dlatego również w tym roku w okresie przedświątecznym członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach nie zapomnieli o osobach potrzebujących ich wsparcia i pomocy.

Najbardziej wytrwali w swoich przekonaniach członkowie Szkolnego Koła PCK przeznaczali sporą część swojego wolnego czasu na pomoc innym. Charytatywna praca uczniów miała bardzo ważny cel – pomoc materialną osobom ze środowiska lokalnego szkoły.

W bieżącym roku organizatorzy Kiermaszu przyłączyli się do innych przedsięwzięć uczniów, szczególnie klas młodszych i przygotowali wystawę swoich prac. Chcieli w ten sposób zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do pracy charytatywnej. To przecież oni za rok lub dwa będą ich następcami. Dzięki umiejscowieniu wystawy na korytarzu szkolnym, tuż obok klas młodszych uczniów, również ich rodzice mogli zapoznać się z działalnością SK PCK. Nie można zapomnieć oczywiście o pomagających nam nieustannie, rodzicach niektórych uczniów, którzy przygotowywali w zaciszu domowym prace na wystawę. Dzięki nim wszystkim, przygotowane zostały upominki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej społeczności szkolnej.

Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz oczywiście rodziców. Autorzy prac mogli pochwalić się najbliższym i udowodnić zebranym, jak wspaniałe mają serduszka.

                                                                               Członkowie SK PCK

Z DWÓJKI