Wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 18 listopada 2021 roku uczniowie klas ósmych z SP 2 w Szamotułach i SP w Ostrorogu pojechali do Warszawy z wizytą do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tam zapoznali się z historią sejmu, zwiedzili sale sejmowe wraz z salą obrad oraz zjedli obiad w sejmowej restauracji. Odbyli bardzo interesujące spotkanie z Ministrem Rozwoju i Technologii Grzegorzem Piechowiakiem, podczas którego uczniowie poznali najważniejsze kompetencje sejmu oraz zasady funkcjonowania polskiego parlamentu. Ta niezwykła lekcja wiedzy o społeczeństwie z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.
Kolejnym punktem wycieczki do stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli eksperymentować i doświadczać na blisko 200 eksponatach, uczyli się analizowania informacji i wnioskowania, mogli nie tylko odnieść swoje obserwacje dotyczące prezentowanych zjawisk do wiedzy z życia codziennego, ale także zweryfikować ich poprawność.
Bardzo dziękujemy Panu Ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi za zaproszenie uczniów naszej szkoły do sejmu i organizatorce wycieczki – pani Małgorzacie Jagiełłowicz, za stworzenie ósmoklasistom tak wyjątkowej okazji do poznania polskiego parlamentaryzmu oraz doskonalenia kluczowych umiejętności potrzebnych w XXI wieku.
Dyrekcja SP2 Szamotuły