Wizyta w parku linowym Pyrland i w Jump Arenie

Dnia 25.09.2019 roku klasa 6a wraz z wychowawczynią i z nauczycielką języka niemieckiego – Panią Anetą Domańską-Lembicz wybrała się na wycieczkę do Poznania, która doskonale wpisała się Projekt #BeActiwe, realizowany w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Była to wyprawa dla aktywnych, ponieważ głównymi atrakcjami zaplanowanymi na tę ostatnią wrześniową środę była wizyta w parku linowym Pyrland zlokalizowanym w lesie nad poznańską Maltą i w Jump Arenie.

Pierwszym wyzwaniem, z którym zmierzyli się nie tylko uczniowie, ale też opiekunowie wycieczki było pokonanie 13 przeszkód na wysokości 8 metrów. Dla jednych było to wyzwanie większe, dla drugich mniejsze. Jedni wspinali się po drzewach niczym zwinne koty, inni walczyli ze swoimi słabościami i lękami. Ostatecznie zadanie zostało wykonane od początku do końca przez wszystkich uczestników. Dopiero wtedy, gdy ukończyliśmy pierwszy  level, udaliśmy się na dalszą część wycieczki. Kolejną naszą atrakcją był park trampolin, gdzie czekali na nas wykwalifikowani instruktorzy ze specjalnie przygotowaną rozgrzewką. Dopiero po jej wykonaniu uczniowie mogli wyskakać się do bólu, wytarzać w basenie z gąbkami, przejść kolejną trasę w miniparku linowym, którą – po wcześniejszych wyzwaniach – sami określali jako bułkę z masłem. Dzieci  korzystały zarówno ze strefy rekreacyjnej, jak również tej sportowej. Rumieńce na twarzy i uśmiechy od ucha do ucha utwierdziły nas w przekonaniu, że starogrecka zasada „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”jest niezmiennie aktualna. Podczas wycieczki i wykonywanych zadań uczniowie wykazali się niezwykłą współpracą, troską o siebie nawzajem i umiejętnością wspólnej zabawy, pracy w grupie. Optymalne wyzwania, duża dawka zabawy i adrenaliny, pozytywnego zmęczenia pozwoliły nam zidentyfikować nasze mocne i słabe strony, a wspólne, spontaniczne działania były okazją do doskonalenia komunikacji w zespole, zdolności radzenia sobie ze stresem i z lękiem. Precyzja wykonywanych ruchów, spryt i skupienie niezbędne do wykonania zadań także nas nie opuszczały.

Były to niezwykle udane i aktywne odwiedziny stolicy Wielkopolski. Mamy nadzieję, że wkrótce to powtórzymy!

Eliza Konieczna

Fot. Aneta Domańska-Lembicz