Wizyta ratowników medycznych

W dniu 23 października 2014 roku do naszej szkoły zawitali ratownicy medyczni . Cel był szlachetny – pokazać nam,  jak możemy uratować komuś życie. Uczniowie klas O-IV  wzięli udział w szkoleniu „Młody ratownik” z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach oraz naczelna pielęgniarka szpitala.

W czasie spotkania dzieci poznały zasady postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym, ale zachowanym oddechem i pracą serca (pozycja boczna ustalona) oraz uczyli się masażu  serca na fantomach. Na zakończenie spotkania dzieci poznały wnętrze ambulansu i jego wyposażenie.

Zajęcia były bardzo ciekawe, mamy nadzieję ,że rozbudziły w dzieciach chęć pomagania innym.

Arleta Danielewicz
Adrianna Kiona