Witamy jesień, jak co roku na szlaku!

Dwie drużyny z naszej szkoły wędrowały na trasach Regionu Szamotulskiego podczas jubileuszowego XXXV zlotu „Na Powitanie Jesieni” z metą na terenie Zespołu Szkół w Otorowie.

Uczniowie pod opieką opiekunki Szkolnego Koła Turystycznego Krystyny Izydor oraz Katarzyny Dobrychłop maszerowali z Szamotuł do Otorowa od piątku 17 października. Trzydzieścioro młodych turystów od klasy trzeciej do szóstej zatrzymało się na dwa noclegi: pierwszy w Baborowie  – piątek, a w sobotę w Brodziszewie. Po przejściu przez dwa i pół dnia ponad 25 km mieli oni jeszcze mimo wszystko wiele energii do uczestnictwa w licznych konkursach na mecie.

Druga drużyna – uczniowie z IIa i czwartoklasiści – wystartowała w niedzielę 19 października i pomaszerowała do Otorowa przez urokliwy i kolorowy o tej porze roku las ze wsi Rudki – Huby szlakiem czerwonym pod opieką wychowawczyń: Elżbiety Dąbrowskiej i Hanny Durak oraz pani Teresy Szczechowiak. Uczniom klasy drugiej towarzyszyła ponadto mama Sebastiana Przybyła, pani Renata Przybył.

Na mecie zlotu członkowie obu drużyn wzięli udzial w konkursach sprawdzających wiedzę i sprawność fizyczną. Nagrody wywalczyli następujący uczniowie:

Justyna Nazim – II m. w konkursie wiedzy o Regionie Szamotulskim,

Oliwia Dolata, Julia Walczak i Wiktoria Kaczmarek – III m. w konkursie piosenki turystycznej (kl. 4 – 6 ),

Marta Suterska, Adrianna Ochowicz, Julia Brodowska – III m. w konkursie piosenki ( kl. 1 – 3 ,)

Martyna Grabicka – II m. skoki na skakance,

Martyna Suterska – I m. rzut kasztanem do celu ( kl. 1 – 3 ,)

Patryk Foltyn – III m. rzut kasztanem do celu ( kl. 4 – 6 ),

Aleksander Lepszy – III m. podbijanie piłki nogą.

Wszyscy uczestnicy zlotu byli zadowoleni z tej aktywnej formy spędzania wolnego czasu, a sprzyjała temu wspaniała słoneczna pogoda.

Do zobaczenia na trasach Rajdu Niepodległości 15 listopada.

Hanna Durak