DSCF3804aaaaa

Wiosenna wyprawa do Urzędu MiG

„Wiosno, wiosno nie zwlekaj!”

Każdego roku 21 marca obchodzimy Święto nadejścia  długo oczekiwanej wiosny. Zgodnie z tradycją i w tym roku Radusie z grupy zerowej pięknie ubrane, z kwiatami i brzęczykami w rękach, wyruszyły na ulice naszego miasta, by głośno obwieścić wszystkim jej nadejście.

Choć pogoda nie bardzo sprzyjała, to dzieci wysyłały przechodniom uśmiechy pełne radości, rozdawały kwiaty, wiosenne listeczki z życzeniami serdecznymi i ciepłymi, jak oczekiwana wiosna. Maszerując i  śpiewając, odwiedziły różne instytucje, między innymi: Bibliotekę Publiczną, Urząd  Miasta i Gminy oraz zaprzyjaźnione sklepy, punkty usługowe: krawiecki, szewski, a także księgarnię.

Podczas spotkania z Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuł Panem Włodzimierzem Kaczmarkiem dały pokaz swoich wokalnych i recytatorskich umiejętności. Na ręce Burmistrza złożyły pięknie przyozdobioną pisankę, kartkę z życzeniami i wiosennego kwiatka. W zamian otrzymały brawa, uznanie i upominki. Radusiom  towarzyszyła Pani Dyrektor naszej szkoły Małgorzata Jagiełłowicz, która razem z dziećmi przywoływała długo oczekiwaną porę roku.

Wyprawie Maluchów dopisywał miły nastrój i radość z czynienia dobra innym.

Wszystkim zaangażowanym i pomocnym w realizacji projektu składam serdeczne podziękowania.

Wychowawczyni Radusiów
Ewa Baraniak

 

Wiosna otula nas płaszczem kwiatów-niech trwa jak najdłużej :)

Fot. Ewa Grochowska