DSCN4338

WIELKIE OCZEKIWANIE

Piątkowy wieczór 5 grudnia dla uczniów klas pierwszych był niezwykły. Spotkali się bowiem w szkole, by uczestniczyć w kolejnej edycji nocnego czytania. Tym razem impreza poświęcona była niezwykłemu bohaterowi, tak bliskiemu każdemu maluchowi – Mikołajowi. W całej szkole zapanował świąteczny nastrój.

Na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez p. bibliotekarkę E. Budych i wychowawczynie p. A. Szwedek i V. Rakowską. Pierwszoklasiści bawili się w rytmie mikołajkowych piosenek, wykonywali prace plastyczne, rozmawiali o mikołajkowych tradycjach, oglądali bajki. Nie mogło zabraknąć oczywiście spotkania z książką. Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich pani dyrektor M. Jagiełłowicz, która czytała dzieciom fragmenty książki pt. „ Cudowne Boże Narodzenie ”. Pierwszoklasiści słuchali z zaciekawieniem, a potem odpowiadali na pytania do przeczytanego tekstu. Za uważne wysłuchanie opowiadania zostali nagrodzeni przez panią dyrektor cukierkami. Zabawa trwała długo, ale ciągle nie było oczekiwanego gościa. Aż w końcu przyszedł. Dzieci mogły go zobaczyć na własne oczy. Mikołaj zostawił maluchom drobne upominki, które znalazły w butach wczesnym rankiem następnego dnia.

Można śmiało powiedzieć, że okres świąteczny w naszej szkole został zainaugurowany. Na pewno ta niezwykła noc zapisze się na zawsze w pamięci pierwszoklasistów i będą miło wspominać wspólne nocne oczekiwanie na Świętego Mikołaja.

Agata Szwedek