IMG_0543

Wielki sukces KOSZAŁKÓW – OPAŁKÓW

Szkolny teatr KOSZAŁKI – OPAŁKI  zdobył I Nagrodę podczas Jubileuszowego XV Przeglądu Teatrów Szkolnych o Statuetkę Czarnej Księżniczki organizowanego przez Szamotulski Ośrodek Kultury! To już szósta  Statuetka, która za sprawą Koszałków powędrowała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Oprócz Nagrody Głównej członkom zespołu przyznano 4 indywidualne nagrody. Triumfatorami są: Mikołaj Juszczak zdobywca Nagrody Aktorskiej i Nagrody przyznanej przez jury młodzieżowe,  Paulina Bartosz i Weronika Kubiak. Nagrodę Reżyserką odebrała też Maria Tomkowiak – opiekunka zespołu.

Młodzi aktorzy przygotowali spektakl pt. „Atrakcje spod wierzby”. Powstał  on w oparciu o scenki dramowe, stworzone przez członków zespołu.  Pomysły dzieci znalazły się w scenariuszu, napisanym przez Waldemara Wierzbę i Marię Tomkowiak. Tematyka przedstawienia dotyczy problemów życia rodzinnego i stereotypów dotyczących wsi. Perypetie bohaterów ukazane w pełnych humoru sytuacjach znajdują rozwiązanie w kulminacyjnym punkcie akcji i wywołują sporo emocji. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie publiczności, aktorzy zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

W przeglądzie brało udział 9 zespołów z powiatu szamotulskiego. Decyzje jurorów: Katarzyny Grajewskiej – kierownika literackiego Teatru Animacji, Lecha Chojnackiego – aktora i reżysera Teatru Animacji i Piotra Witonia – aktora i instruktora teatralnego,  zostały  ogłoszone dopiero następnego dnia. Z okazji jubileuszu organizatorka – Aleksandra Słomińska przygotowała dla uczestników wiele atrakcji, m.in. spektakl w wykonaniu aktorów z Warszawy.

KOSZAŁKI – OPAŁKI cieszą się ogromnie z sukcesu, ale to zobowiązuje, więc już zaczynają myśleć o kolejnym spektaklu.

 

Maria Tomkowiak

- opiekunka zespołu KOSZAŁKI – OPAŁKI

 

Fot. Iwona Kubiak

Więcej zdjęć: http://szok.info.pl/czarna-ksiezniczka-2/