Zdjęcia Elżbiety 006

Wielkanocne tradycje w kl. I a

Wielkanoc 2014 roku. Zbliżały się Święta Wielkanocne. Czas szczególny w tradycji polskiej. W związku z tym, że coraz częściej słyszy się informacje o zanikaniu wielowiekowej tradycji i obyczajów, postanowiliśmy w sposób szczególny poznać zwyczaje związane z polską Wielkanocą.

Uczniowie klasy pierwszej z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizowania zadań. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była wychowawczyni Elżbieta Dąbrowska. Dzieci były bardzo zaangażowane, pracowały zgodnie, dobrze wywiązywały się ze swoich zadań. Widać było, że poznawanie polskich tradycji, porównywanie tych, które są kultywowane w rodzinach oraz samodzielne wykonywanie prac plastycznych sprawiło dzieciom wiele radości. Samodzielnie robiły palmy wielkanocne, pisanki, kartki z życzeniami, dekoracje wielkanocne, stroiły koszyczki. Prace wykonały starannie i pomysłowo.

Największą radością było poszukiwanie koszyczków ze słodkościami, które zajączek ukrył wśród krzewów pobliskiego parku.

- Elżbieta Dąbrowska