Wieczorne czytanie w klasie 3A

W czwartek wieczorem, przed Świętem Trzech Króli, klasa 3A spotkała się w szkole. Celem spotkania było opracowanie lektury „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Dzieci przyszły świetnie przygotowane, przynosząc mnóstwo ciekawych materiałów o ojczyźnie Anaruka.

Wieczór z literaturą zaczął się od przeczytania książki przez chętne dzieci. Potem uczniowie wykonali plakaty o Grenlandii, którymi ozdobili szkolny korytarz i realizowali wiele zadań do lektury, przygotowanych przez wychowawczynię i panią bibliotekarkę. Dużo frajdy dostarczyło dzieciom rozwiązywanie quizu ze znajomości treści książki, ponieważ chodziły po ciemnej szkole z latarkami i szukały ukrytych pytań, na które musiały udzielić odpowiedzi. W przerwie między wykonywaniem zadań zjadły pyszną pizzę, dodatkową atrakcję wieczoru. Na koniec wybrano Mistrzów Pięknego Czytania, którymi zostali Krzysiu i Janek.

Czwartkowy wieczór upłynął bardzo szybko, w miłej i przyjaznej atmosferze. Był on dla uczniów na pewno ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Agata Szwedek, Ewelina Budych