20200110_215126

Wieczorne czytanie w III A

W piątek wieczorem uczniowie klasy III A oraz Ola i Julka z IV S  spotkali się w szkole, aby spędzić czas na czytaniu. Bohaterką wieczoru była Pippi Pończoszanka. Dzieci najpierw poznały kraj, z którego ona pochodzi, a potem słuchały oraz same czytały kolejne rozdziały lektury. Następnie wykonały pracę plastyczną przedstawiającą rudowłosą dziewczynkę i dekorowały ,,tort urodzinowy ” dla Pippi.

Trzecioklasiści wykazali się nie tylko dużą znajomością przygód bohaterki, ale także niezwykłą inwencją twórczą, gdyż powstały bardzo ciekawe prace. Ogromną frajdę sprawiło im czytanie książki przy świetle latarek w bibliotece szkolnej. Warto wspomnieć, że niektóre dziewczynki przyszły na spotkanie przebrane za Pippi, co dodało naszej imprezie dodatkowego  uroku. Wśród nich była Sofia, która ponownie nas odwiedziła podczas swojego pobytu w  Polsce.

Po piątkowym wieczorze przygotowanym przez panie: Agatę Szwedek i Ewelinę Budych można śmiało powiedzieć, że Pippi Pończoszanka to nowa koleżanka klasy IIIa.

Agata Szwedek