IMGP7413a

Wernisaż Danuty Krüger w Dwójce

We wtorek, 17 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach gościła malarka Danuta Krüger. Jej kilkanaście niezwykle ekspresyjnych, imponujących w swym wyrazie prac zdobi naszą kolorową aulę. Otwarcie tej ciekawej wystawy zatytułowanej „MOJE MALOWANIE” nastąpiło podczas wernisażu, w którym uwzięli udział uczniowie klas I – VI. Jest to początek współpracy z szamotulską Dwójką. Artystka planuje kolejne spotkanie 21 marca dla szerszej społeczności naszego miasta, na które organizator – SP2 serdecznie zaprasza.

Danuta Krüger na stałe mieszka w Berlinie, ale często przyjeżdża do Ostroroga, gdzie otworzyła w 2012 r. galerię „Za chatą”. W tym pomysłowo zaaranżowanym wnętrzu można nie tylko podziwiać obrazy, ale również podpatrywać techniki malarskie podczas prowadzonych przez artystkę warsztatów. Pani Danuta zaprosiła na takie zajęcia uczestniczące w wernisażu dzieci, które przyjęły to z wielkim aplauzem.

Podczas spotkania w Dwójce artystka opowiedziała uczniom o swojej twórczości. Prace pani Danuty Krüger wzbudziły wielkie zainteresowanie. Młodzi adepci sztuki podziwiali ich artystyczny kunszt, niespotykane techniki i ciekawa tematykę. Zadawali wiele pytań dotyczących życia i pracy pani Danuty. Swoje spostrzeżenia zawarli na blogu, który sami prowadzą:

http://blogiceo.nq.pl/szamotik/

Na wystawę zapraszamy również uczniów innych szkół – dzisiaj prace pani Danuty Krüger podziwiać będą dzieci z SP3.

Maria Tomkowiak

Fot. Robert Kalisz