Warsztaty z panem Grzegorzem Jachem

W poniedziałek 24 października w naszej szkole gościliśmy pana Grzegorza Jacha – twórcę programu profilaktycznego PaT „Profilaktyka a Ty”. Pan Jach spotkał się z uczniami klas siódmych i ósmych. Spotkanie dla uczniów zostało przeprowadzone w formie warsztatów, podczas których młodzież mogła aktywnie brać udział w zajęciach, czerpiąc ze spotkania jak najwięcej. Młodzież podzielona na kilka grup szukała odpowiedzi na szczególne pytania: co w życiu jest ważne? jakie są moje marzenia? co dla nas jest mało istotne? Uczniowie czynnie brali udział w dyskusji, dzieląc się swoimi przemyśleniami.

Celami spotkania były pobudzenie u dzieci wrażliwości na cudzą krzywdę, promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień, propagowanie prospołecznych postaw oraz wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie.

To była wspaniała lekcja ucząca współpracy, szacunku oraz tolerancji i zrozumienia dla własnych poglądów. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, wielkie serce, optymizm oraz zrozumienie potrzeb i problemów młodych ludzi.

M. Wojciechowska