Warsztaty malarskie z Danutą Krüger i Robertem Berlinem

Dla utalentowanych plastycznie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 dzień 13 marca 2018 r. stał się niemałym wyzwaniem. Wzięli oni udział w warsztatach malarskich przeprowadzonych przez panią Danutę Krüger – zaprzyjaźnioną ze szkołą artystkę, której obrazy i malowidła ścienne zdobią wnętrze budynków przy ul. Skargi i  ul. Kapłańskiej oraz przez pana Roberta Berlina – artystę plastyka z Milanówka.

Warsztaty są kontynuacją programu Bardzo Młoda Kultura SP2 Szamotuły – innowacji pedagogicznej, która zainicjowała cykl spotkań dzieci i młodzieży z twórcami kultury.

Organizując je, pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz zadbała, by każdy z uczestników miał odpowiednie materiały: zakupiła podobrazia, farby i pędzle. Miejsce do pracy przygotowała pani Ewelina Ładzińska-Kłaczkiewicz – nauczycielka plastyki. Wstępny rekonesans po najbliższej okolicy oraz wykonane podczas spaceru zdjęcia ciekawych obiektów architektonicznych Szamotuł stały się inspiracją do twórczości artystycznej młodzieży.

Podczas warsztatów powstały  bardzo ciekawe prace malarskie. Wystawa zatytułowana „Spacerkiem po Szamotułach” zostanie oficjalnie otwarta w trakcie szkolnej imprezy MAM TALENT.

Maria Tomkowiak