DSCN3534

Walentynki w Dwójce

„Dwójka” przygotowywała się do obchodów Święta Zakochanych już od początku lutego. Członkowie Szkolnego Klubu PCK zaczęli wówczas wykonywać własnoręcznie ozdoby walentynkowe, które zaprezentowane zostały kolegom i koleżankom w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe, podczas Kiermaszu Walentynkowego. Korytarze szkolne i sale ozdobione zostały wspaniałymi serduszkami. Wszystko to wprowadziło społeczność szkolną w miły nastrój i zachęciło do bycia dla siebie lepszym. Równocześnie z działalnością członków PCK, biblioteka szkolna uruchomiła pocztę walentynkową. Chętni uczniowie mogli wrzucać do specjalnie przygotowanych skrzynek kartki z życzeniami. Był to miły sposób na okazanie sobie sympatii i szacunku. Spośród zgromadzonych w ten sposób walentynek wyłoniono autora najciekawszej kartki. Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy. Po zakończonych feriach, w dniu 17 lutego podsumowano akcję, rozdano adresatom walentynki. Natomiast w godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka, która oczywiście przybrała barwy czerwieni. W godzinach wieczornych uczniowie i ich opiekunowie w rozbawionych nastrojach zakończyli obchody Święta Zakochanych i po zakończonej dyskotece rozeszli się do domów, by tam również wraz ze swoimi bliskim uczcić to sympatyczne święto.

 

Adrianna Kiona