nr1

W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy

Uczniowie klasy I b noc z 12 na 13 lutego spędzili w szkole, obcując z utworami napisanymi przez Jana Brzechwę dla dzieci.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00, uczniów powitała pani Ewelina Budych, bibliotekarka naszej szkoły oraz przedstawiła dzieciom regulamin, który obowiązuje podczas spotkania. Interpretację  wierszy Brzechwy prezentowali nasi wspaniali goście:  dyrektor szkoły Małgorzata Jagiełłowicz, pani Katarzyna Spychała, pani Krystyna Nowakowska oraz pani Ewelina Budych i wychowawczyni klasy Ib Renata Paczkowska. Dzieci wykonały kilka prac plastycznych ilustrujących bohaterów utworów pana Jana, brały udział w zabawach przy piosenkach, odgadywały zagadki, wzięły udział w „sesji” zdjęciowej ze swoim pluszakiem. Kilka minut po godzinie dwudziestej zjadły wspólną kolację, zwiedziły naszą szkolną bibliotekę, po „metamorfozie” i kilka minut po dwudziestej trzeciej przystąpiły do toalety wieczornej. Ostatnim punktem naszej „Nocy Czytania” była projekcja bajki „Zakochany kundel”. Rankiem, w sobotę, śniadankiem zakończyliśmy naszą czytelniczą imprezę, wszyscy w dobrych humorach wracali do domów.

Dzieci miały okazję nie tylko do  poznania  twórczości Jana Brzechwy i dobrej zabawy, ale również rozwijania zainteresowań czytelniczych i integracji zespołu klasowego.

Renata Paczkowska

Fot. Renata Paczkowska