plakat - gala 27 (3)

VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej już jutro!

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi w Szamotułach zaprasza na VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 roku o godz. 10.00 w kinie Halszka.

Przegląd organizowany przez najstarszą z szamotulskich szkół ma wyjątkowy wymiar. Jest okazją, aby w sposób szczególny podkreślić rolę i znaczenie pieśni patriotycznej w historii naszego narodu, która od najdawniejszych czasów towarzyszyła człowiekowi w jego pracy i walce, służyła zacieśnianiu więzi społecznych oraz przyczyniała się do formowania tożsamości narodowej. W czasach niewoli politycznej, stawała się orężem w walce o niepodległość Ojczyzny, zagrzewała do boju, dawała otuchę i nadzieję wielu pokoleniom Polaków.

Przegląd odbywa się pod patronatem Starosty Szamotulskiego i Burmistrza MiG Szamotuły. Już jutro 153. uczestników stanie do konkursu na scenie kina „Halszka”.

Prezentacja uczestników – godz. 10.00 (kino Halszka)
Gala podsumowująca obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości -
godz. 13.00 (kino Halszka)

Serdecznie zapraszamy!