KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

URODZINY MARCHEWKI w grupie „0”B

Dnia 23 października 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach odbyła się uroczystość pt. „Urodziny Marchewki.” Tego pięknego, jesiennego dnia przedszkolaki z grupy „0”B w pomarańczowych strojach przybyły do udekorowanej sali, by z radością świętować urodziny bardzo zdrowego warzywa, jakim jest marchewka.

Dzieci z uśmiechem oraz dużym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu zabawach, tańcach, pląsach, m.in. inscenizowały ruchem i gestem piosenkę „Urodziny Marchewki”, rozwiązywały zagadki tematyczne itp. Wszystkiemu z zainteresowaniem przyglądał się gość honorowy – pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz.

Przedszkolaki wiedzą doskonale, że aby być zdrowym i silnym, należy jeść warzywa. Dlatego też ze smakiem degustowały świeży sok z marchewki a także „marchewkowe” potrawy przygotowane przez mamy. Ten wyjątkowy dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Joanna Odwrot