20190404_092051

Uroczystość pasowania na czytelnika w SP2 Szamotuły

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W czwartek uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Pasowanie na czytelnika jest wydarzeniem wpisanym na stałe do szkolnego kalendarza imprez.

Podczas przedstawienia pt. „W krainie bajek”, przygotowanego przez uczniów klasy 2b, pod kierunkiem wychowawczyni V. Rakowskiej, dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek i znajomości ulubionych bajek. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę do książek, na której znajdowała się prośba książki do dzieci. Zakładki do książek zostały wykonane przez uczennice klas starszych naszej szkoły.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie częstym gościem naszej biblioteki.

Ewelina Budych