20180201_113905

Uczniowie SP2 na Gali w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim

We czwartek 1 lutego 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca projekt pt. „OAZA ZIELENI W RÓŻNYCH PORACH ROKU”, którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.

W kwietniu 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Julia Brodowska, Natalia Szymczak, Adrianna Ochowicz, Jakub Grzesiak oraz Szymon Janas pod opieką pań: Eweliny Budych i Krystyny Konopackiej – Izydor przystąpili do realizacji tego projektu. Od maja do listopada uczniowie, obserwowali wybrane przez siebie w parku  im. Jana III Sobieskiego trzy gatunki drzew. Wypełniając karty  pracy wykonywali kolejne zadania i polecenia, między innymi: pisali wiersze, wykonywali fotografie wybranych drzew i prace plastyczne. Wspólne spacery po parku i dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie było okazją by miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Podczas gali Pani Marszałek Marzena Wodzińska podziękowała wszystkim uczniom i ich opiekunom oraz rodzicom za duże zaangażowanie w realizacji zadań. Laureatów uhonorowano cennymi nagrodami. Każdy z uczestników (240 uczniów) otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki. Fundatorem tych nagród był Wojewódzki Urząd Marszałkowski. Imprezę uświetniło przedstawienie teatralne z postaciami znanymi z filmu pt. „Pingwiny z Madagaskaru”, które zachęcało do współpracy w grupie i zespołowego działania.

Po uroczystości odbyło się zwiedzanie wystawy i poczęstunek

Prezentujemy kilka zdjęć, które wykonaliśmy podczas trwania projektu oraz z uroczystości podsumowującej.

 

Budych Ewelina

Maria Tomkowiak