IMG_1714 — kopia

Uczniowie klas IV i V zwiedzili Wrocław

W dniach 04-06.06 uczniowie klas; 4a, 4b, 4c, 4s, 5s, wraz z Paniami: Magdaleną Baturą – Stefaniak, Marią Kubachą i Renatą Madejek odwiedzili Wrocław, a w nim Afrykarium – Zoo, w którym mieli okazję zobaczyć zwierzęta z każdego zakątka globu, nakarmić i pogłaskać kozy. Zwiedzili także Stadion Wrocław… najwięcej radości śmiechu i zabawy – dostarczyło im pluskanie się w fontannie.

Uczniowie powyższych klas dowiedzieli się ciekawych rzeczy: dlaczego iglica znajduje się w danym miejscu, co grozi za jej „zdobycie”, gdzie w trakcie wojny były lotniska (dzisiejsze ulice), dlaczego jedna z ulic nazywa się „Za Złotym Groszem”, jacy nobliści skończyli Uniwersytet Wrocławski i dziesiątki innych, ciekawych i cennych rzeczy. Na koniec uczniowie stali się poszukiwaczami…. krasnali.

Maria Kubacha