schoollogo

Uczestniczymy w programie „Cambridge English Pen Friends”

Miło nam poinformować, że  Nasza szkoła przystąpiła do światowego programu Cambridge English Pen Friends. Program ten zaprasza nas  do wyboru „bratnich” (biorących również udział w programie)  szkół z dowolnego miejsca na świecie i indywidualnej korespondencji z ich uczniami. W obecnej chwili wiodącym tematem jest ” Where I live”, więc uczestnicy programu będą  wymieniać się samodzielnie wykonanymi kartami. Głównym założeniem programu jest nawiązanie międzynarodowych przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

W  projekcie uczestniczy 13 osób z naszej szkoły. Są to: Zuzia Majchrzak, Joanna Jaskuła, Hubert Kaczmarek, Jakub Lewandowski, Kacper Napierała z kl. VIa, Ola Cygan, Julia Majchrzak, Zuzia Dukat, Kasia Solarz, Mateusz Krauze z kl. VIb, Tomek Drożdżyński, Ola Olejniczak i Magda Sołtysiak z kl.Va.

Szkoła partnerska, która podjęła z nami współpracę to 2nd Primary School of Leptokary w Grecji. Nauczyciel koordynujący to Pani Christina Popota.

Głównym celem projektu jest zachęcenie i motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i rozwijanie kompetencji językowych. Uczniowie wymieniając informacje o sobie, swoim najbliższym otoczeniu, a także o Polsce, uczą się współpracy oraz integrują się społecznie i kulturowo.
Uczestników czeka dużo atrakcji i piękne certyfikaty udziału w programie, a także (co najważniejsze) międzynarodowe przyjaźnie na całe życie…

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy na międzynarodową stronę projektu:

https://penfriends.cambridgeenglish.org

Izabela Jedwabna