SAMSUNG CAMERA PICTURES

Uczestniczymy w konkursie „Twórczość nieskrępowana”

W sobotę, 14 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs plastyczny „Twórczość nieskrępowana”. Wzięło w nim udział 20 utalentowanych plastycznie uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa grupa: Marta Stachowiak z kl. VIa oraz Julia Poprawska i Patrycja Polaszek z kl. Vb. Towarzyszyła im nauczycielka plastyki p. Krystyna Konopacka – Izydor. Pod jej kierunkiem uczennice rozwijają swój talent i umiejętności w ramach dodatkowych zajęć artystycznych.

Tematyka prac była dowolna, regulamin określał jedynie, iż ma to być pejzaż realistyczny lub fantastyczny. Uczestnicy mogli wybrać technikę (pastele olejne, farby plakatowe, na płycie malarskiej). Każdy dysponował takim samym czasem – 90 min oraz miał zapewniony jednakowy warsztat pracy.  Salę gimnastyczną SP3  na potrzeby konkursu przemieniono w pracownię artystyczną, w której rozstawiono sztalugi i wyznaczono stanowiska do pracy. Twórczą aktywność młodych artystów wspomagała muzyka.

Podczas konkursu powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na korytarzach Trójki. Ponieważ wszystkie były na bardzo wysokim poziomie, jury postanowiło uhonorować wszystkich uczestników dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

M.T.

Zdjęcia udostępnione przez organizatorów – Szkołę Podstawową nr 3 w Szamotułach