53244281_2774561442585671_4480904483307520000_n

Uczeń z pasją to nauczyciel z pasją!

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielkopolskim projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. W zajęciach mogą uczęszczać uczniowie klas III gimnazjum, klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych uczniów poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności uczniów w dokonywaniu właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej.

W celach projektu ważni są także nauczyciele, którzy dzięki wiedzy i kompetencjom mają pomóc młodym ludziom w ich rozwoju. Uczeń budzi swą pasję do uczenia się nie tylko z własnych zainteresowań, ale także z autorytetu nauczyciela. W założeniach projektu jest nie tylko rozbudzanie zainteresowań uczniów, ale także rozwój nauczycieli. Niektórzy z nich biorą udział w szkoleniach, studiach podyplomowych, ale także wyjazdach do miejsc, w których zainteresowania i pasje mogą się rozwijać. Na taki wyjątkowy wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie udali się nauczyciele naszej szkoły. Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz i p. Anna Sałajczyk, nauczyciel geografii miały okazję, by przekonać się, że nauka może być emocjonująca i wciągająca.

W centrum zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą zdobywać wiedzę w nowoczesny sposób. W tym kompleksie znajdują się wystawy stałe z wieloma eksponatami prezentującymi rozmaite zjawiska z fizyki, matematyki, biologii, astronomii, muzyki i wielu innych dziedzin. Ideą centrum jest interdyscyplinarność, współdziałanie na różnych obszarach nauki, aby powstawać mogły innowacyjne pomysły.

Nauczyciele byli zadowoleni, że mogą brać udział w bogatych zajęciach eksperymentalnych. Zapewniają, że pasję nauki przekażą i uczniom i innym nauczycielom. Świat przed wszystkimi stoi otworem.

Anna Sałajczyk