pat

Tydzień Profilaktyki: „Szamotuły Sercem otwarte na Teatr i Film” – 13 -16 listopada 2018r. w SP2 Szamotuły

Organizatorami Tygodnia Profilaktyki są Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach i II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania orzeczeń sądu w sprawach rodzinnych i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach. Patronat nad przedsięwzięciem objęli; Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu i Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych.

Celem Tygodnia Profilaktyki jest promowanie mody na życie bez uzależnień, propagowanie prospołecznych postaw, zapobieganie zachowaniom aspołecznym, wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, propagowanie idei twórczej profilaktyki poprzez działania teatralne, a także powołanie PaTPORTU w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach i promocja działań Programu PaT w powiecie szamotulskim wśród młodzieży, nauczycieli, kuratorów i dyrektorów szkół oraz władz samorządowych.

Tydzień Profilaktyki będzie prowadzony przez autora programu PaT i społecznego doradcę Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie Grzegorza Jacha. Przedsięwzięcie będzie realizowane wspólnie z ekspertem programu PaT Agnieszką Nowaczyk, pedagogiem szkolnym Magdaleną Wojciechowską oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 Małgorzatą Jagiełłowicz. Przez cały tydzień będziemy aktywni profilaktycznie, a tym samym ukażemy młodym odbiorcom, jak ważny jest drugi człowiek; przygotowanie spektaklu „Sekret” przez autora programu PaT Grzegorza Jacha otworzy nam oczy na teatr.

Podczas Gali, która odbędzie się 16 listopada, odbędzie się podsumowanie Tygodnia Profilaktyki, premiera spektaklu „Sekret”, zostanie powołany PaTPORT w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Przyznajemy, iż będzie to intensywny tydzień. W ramach naszych działań odwiedzimy Szkołę Podstawową w Ostrorogu, gdzie w marcu 2018 roku powstał PaTPORT Ostroróg, zadomowimy się w Szkole Podstawowej nr 2, skorzystamy z uprzejmości dyrektora Ośrodka Kultury Piotra Michalaka i zawitamy do kina oraz z uprzejmości dyrektor Szkoły Muzycznej Olgi Siejna-Bernady i będziemy gościć w Auli Szkoły Muzycznej. Cały ten czas będzie się toczył wokół młodzieży, to właśnie z nimi będziemy tworzyć wspólne dzieło, jakim są twórcze działania poprzez teatr.

Profilaktyka w powiecie szamotulskim, jak mawia Pan Grzegorz Jach, to nie fikcja, a przede wszystkim działanie, praca z młodzieżą i promowanie mody na życie bez uzależnień metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej.